Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 kwietnia 2025 03:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Profesjonalny edukator w muzeum XXI – Muzeum Rzemiosła w Krośnie podsumowuje projekt Erasmus+

„Profesjonalny edukator w muzeum XXI” to kolejny realizowany przez krośnieńską instytucję kultury projekt Erasmus+. Dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich 11 pracowników Muzeum Rzemiosła w Krośnie zostało objętych wsparciem i wzięło udział w międzynarodowych kursach oraz obserwacji pracy w hiszpańskich muzeach. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską.
Profesjonalny edukator w muzeum XXI  – Muzeum Rzemiosła w Krośnie podsumowuje projekt Erasmus+

Źródło: Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Realizowany projekt dobiega końca, co jest dobrym momentem na podsumowanie. Rozpoczął się w listopadzie 2023 roku i trwał 16 miesięcy. Udział w projekcie miał na celu podniesienie kompetencji kadry i nabycie nowych umiejętności a także zmianę starych nawyków i podejścia do dotychczasowych metod pracy.

Muzealnicy mieli też okazję obserwować pracę hiszpańskich zarówno kameralnych jak i dużych muzeów: Museu Faller de València, Museu de Prehistòria de València, Museo Bellas Artes de València, L'ETNO, Museu Valencià d'Etnologia. Pracownicy walenckich muzeów przyjęli bardzo ciepło krośnieńskich muzealników, którzy poznawali zarówno tamtejsze ekspozycje muzealne jak i specyfikę różnych działów. Mieli także możliwość zajrzenia do magazynów, pracowni naukowo-badawczych czy sal edukacyjnych, a niejednokrotnie spotkać się z kadrą zarządzającą. 

Dwie grupy pracowników ukończyły też międzynarodowe kursy: „Pracownik muzeum jako trener, mentor, coach” w Granadzie oraz „Nowoczesne podejście w pedagogice osób dorosłych” w Sewilli.
 

Wsparcie oferowane w ramach Erasmus+ obejmowało także zajęcia z języka angielskiego a także z przygotowania kulturalnego, merytorycznego, psychologicznego a także z zielonego ładu i zrównoważonego rozwoju.

Oprócz zdobytej wiedzy i podnoszenia kompetencji, projekty Erasmus+  to także okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów, czerpanie inspiracji i wdrażanie ich we własnym środowisku. To też poszerzanie horyzontów, poznawanie innych kultur, historii czy kuchni. Obecnie kolejny wniosek złożony przez Muzeum jest już na etapie oceny konkursowej, jeśli uzyska pozytywną ocenę, kadrę muzealną czekają kolejne wyjazdy na międzynarodowe kursy i szkolenia.

Współfinansowane przez Unię Europejską.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ