Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 kwietnia 2025 01:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Szklane Lniane" zamiast "Cześnika". W Korczynie powstaje Centrum Konferencyjno-Bankietowe

W Korczynie tuż przy drodze łączącej Krosno z Rzeszowem, powstaje "Szklane Lniane" Centrum Konferencyjno-Bankietowe. Imponujący obiekt powstaje w miejscu dawnego Zajazdu "U Cześnika".  Autorem projektu jest firma MWM Architekci z Rzeszowa.
Kliknij aby odtworzyć

Budowa rozpoczęła się początkiem 2019 roku wyburzeniem dawnego obiektu. Na jego miejscu budowane jest Centrum Konferencyjno-Bankietowe, które swoją nazwą "Szklane Lniane" ma nawiązywać do dziedzictwa i potencjału regionu krośnieńskiego, tj. tradycji szklarskich oraz tradycji uprawy lnu i wytwórstwa z lnu. Natomiast szkło zostało wykorzystane zarówno w projekcie architektonicznym, jak również w wystroju wnętrz.

Elementy tekstylne wykonane z lnu będą widoczne w całym budynku – będą to m.in. obrusy, bieżniki, zasłony oraz koszule personelu. Menu z elementami lnu podawane będzie na specjalnie zaprojektowanej szklanej zastawie, z „zatopioną” strukturą lnu. Jedno z pomieszczeń nazwane Lniane Historie przeznaczone zostanie na ekspozycję przedmiotów związanych z tkactwem.

Szklane Lniane to nie tylko nazwa obiektu, ale również tak będzie nazywać się tzw. produkt sieciowy. Zarówno szkło, jak i len dostępny będzie również w restauracjach obiektów zrzeszonych pod marką Szklane Lniane. Lniane menu, zawierające siemię lniane, olej czy kiełki lnu zostanie autorsko skomponowane przez szefa kuchni. Szkło i len będzie mocno zaakcentowane w takich obiektach jak Hotel Nafta Krosno, Restauracja Naftaya, Restauracja i Hotel Klimat w Iwoniczu-Zdroju, kultowy Krakowiak w Iwoniczu-Zdroju oraz znajdujący się w rymanowskim Parku Zdrojowym Zielony Domek. 

Centrum Konferencyjno-Bankietowe „Szklane Lniane” w Korczynie, położone jest nieopodal jednej z największych atrakcji regionu czyli Rezerwatu Skalnego „Prządki” zlokalizowanego w obrębie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Szklane Lniane, jako główny budynek powstały w ramach realizacji projektu pod szyldem marki Szklane Lniane oferować będzie dwie przestronne sale wielofunkcyjne (Sala Szklana i Sala Lniana) mogące w sumie pomieścić około 450 osób. Sale będą służyć do organizacji wszelakich imprez okolicznościowych, wesel, konferencji, spotkań biznesowych.

Obiekt będzie posiadał 10 luksusowych apartamentów, zapewniających najwyższy komfort świadczonych usług – m. in. panele dźwiękochłonne, skutecznie obniżające poziom hałasu. Na tarasie jednego z apartamentów panoramicznym widokiem m.in. na rozległą Kotlinę Krośnieńską i Doły Jasielsko-Krośnieńsko-Sanockie znajdzie się jacuzzi.

W obiekcie wykorzystane zostały materiały naturalnie występujące na terenie Rezerwatu Przyrody Nieożywionej Rezerwatu Skalnego „Prządki”. Z piaskowca wykonana zostanie np. lada recepcyjna, zaś w elementach dekoracyjnych często pojawiać się będzie motyw lasu, którym obiekt jest otoczony.

Inwestor – Investimus Sp. z o.o. dbając o ekologię zakupił maszynę do przetwarzania resztek żywności. Dzięki urządzeniu, odpady organiczne są suszone i sterylizowane, w wyniku czego ich objętość i waga ulega zmniejszeniu do 90%. W przetworzonej formie odpady mogą zostać wykorzystane jako nawóz.

W obiekcie będzie znajdował się sklepik, gdzie zakupić będzie można elementy szklane (np. szkło użytkowe czy specjalnie zaprojektowana zastawa) i lniane (obrusy, bieżniki, itp.)

- Nowoczesne rozwiązania, innowacyjne technologie, wykorzystane w obiekcie na pewno przyczynią się do atrakcyjności miejsca. W obiekcie będą funkcjonowały specjalnie zaprojektowane zautomatyzowane stanowiska do przygotowywania koktajli. Klient będzie mógł napić się drinka nie tylko stworzonego przez barmana, ale także przez dwa ramiona robotów! Odbiorcy, za pomocą aplikacji, będą wybierać żądany napój. Ramiona robotów będą w sposób automatyczny pobierać – zgodnie z zadaną recepturą wybrane napoje, a następnie mieszać i podawać Gościom - informuje Adam Charzewski ze spółki Investimus. - Ponadto w obiekcie znajdować się będzie transparentny ekran, bazujący na rozszerzonej rzeczywistości, działający w najnowszej technologii OLED, zawierający interaktywną mapę okolicy z opisem atrakcji turystycznych regionu. Dziedzictwo regionu promowane będzie również przy użyciu dwóch gier: aplikacji opartej na technologii AR, pozwalającej na odbycie wycieczki po regionie, z motywem przewodnim lnu oraz gry opierającej się na technologii VR, gdzie uczestnik po nałożeniu specjalnych gogli przeniesie się do wnętrza huty szkła.

Połączenie nowych technologii z unikatową koncepcją promowania dziedzictwa regionu oraz niezwykłym widokiem uczyni obiekt Szklane Lniane miejscem na pewno wyjątkowym na mapie regionu.

red.
fot. Investimus Sp. z o.o.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ