Zmiany w receptomatach. Dzięki nim niebezpieczne substancje (m.in. fentanol), wystawiane przez lekarzy podczas teleporad, mają być bardziej kontrolowane.
Zdarza się, że pacjenci, zwłaszcza starsi, gubią opakowania z lekami lub przez pomyłkę je wyrzucają. Wkrótce lekarze przestaną iść takim pacjentom na rękę.
Po raz pierwszy powstała lista szpitali, w których będą leczeni pacjenci onkologiczni. Dla wielu osób będzie to poważna zmiana.
Już po raz czternasty odbyła się akcja „Samorządowcy na ratunek życiu. Oddaję krew, bo kocham Polskę”. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem nie brakowało.
Dziś (24 lipca) wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie urologii. Został nim dr n. med. Dariusz Sobieraj, kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej w krośnieńskim szpitalu oraz społeczny doradca Ministra Obrony Narodowej ds. Ochrony Zdrowia i Opieki Socjalnej.
Na liście bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Krosna pojawiło się nowe działanie, którym jest badanie w zakresie wczesnego wykrywania osteoporozy. Z badań skorzystać mogą mieszkanki Krosna od 65 roku życia. Zapisy już trwają.
Z zabiegów mogą skorzystać mieszkańcy Krosna, którzy skończyli 65 lat. Podstawą przyjęcia zgłoszenia i rejestracji uczestnika jest skierowanie od lekarza POZ. Zapisy zaczynają się w środę (10 lipca).
Nareszcie! – chciałoby się powiedzieć. Zmienią się zasady wystawiania recept na darmowe leki i wyroby medyczne. Skończy się wystawnie w 2 kolejkach.
Przyjmowanie niektórych leków bardzo niekorzystnie wpływa na stan uzębienia. Lepiej wiedzieć, co szkodzi.
Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o przedłużeniu programu, który miał trwać do końca czerwca. Co ważne osoby, które korzystały z "Profilaktyki 40 Plus" mogą ponownie wykonać badanie.