W lasach możemy „złapać” groźną chorobę. Wystarczy, że owoce leśne – jagody, maliny, jeżyny – zjemy prosto z krzaka. Choroba jest trudna do rozpoznania i leczenia.
Zamieszanie z wystawianiem recept po wprowadzeniu limitu. Pacjenci w gabinetach dowiadują się, że ich nie otrzymają, bo… został on przekroczony. Lekarze protestują.
W Polsce ma powstać rejestr zdrowotny uczniów. Nad takim rozwiązaniem już pracuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W ostatnim czasie służby weterynaryjne odnotowały zwiększoną liczbę przypadków infekcji kotów domowych – podał GIS. I dodał, że bardzo rzadko dochodzi do zakażenia człowieka.
Na meszki są olejki eteryczne. Na komary mentol, a na gzy wapno. Radzimy, jak poradzić sobie z utrapieniami lata.
Czy dwie znane firmy handlujące lekami nielegalnie wysyłały specyfiki na receptę klientom? Są takie podejrzenia. Sprawą zajęła się inspekcja farmaceutyczna.
W tym roku Podkarpacki NFZ wysłał na leczenie uzdrowiskowe 7 600 pacjentów, a przed końcem czerwca wyjedzie kolejnych 700 osób. Większość jeszcze na podstawie skierowań papierowych. 1 lipca kończy się okres przejściowy i skierowania do sanatoriów będą wystawiane już tylko w formie elektronicznej.
ZUS i NFZ znaleźli sposób na załatanie dziury w budżecie: połączyć swoje bazy danych. Cel? Szybsze leczenie pacjentów, krótszy czas pobierania przez nich zasiłku chorobowego.
Lekarze odnotowują coraz więcej przypadków szkarlatyny u dzieci. To może być smutny efekt niedawnej pandemii COVID-19.
W środę 21 czerwca w Rzeszowie odbyła się dyskusja na temat kryzysu w psychiatrii dzieci i młodzieży w województwie podkarpackim. Na to wydarzenie zjechało się wielu specjalistów, lekarzy, psychologów i terapeutów z całego regionu. Wśród zgromadzonych znalazł się również przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i przedstawiciel wojewody.